Příjemné ubytování na krásném místě v jižních Čechách

Poloha a možnosti v okolí

Prázdninový dům U Kapitána se nachází 100 m od centra nádherného městečka Rožmberk nad Vltavou, které leží v podhůří Šumavy mezi Českým Krumlovem a Lipnem a je obtékáno řekou Vltavou. Okolí nabízí nepřeberné množství aktivit pro rodiny s dětmi, cyklisty, turisty, aktivní sportovce, ale i pro seniory. Ať vás baví jezdit na kole, sjíždět řeku lodí, prohlížet si památky, koupat se, nebo se jen tak toulat Šumavou, z Rožmberku je vše na dosah ruky. Detailní seznam aktivit v okolí je zde.

Co vám dům a jeho okolí nabízí?

V citlivě rekonstruovaném historickém domě, který nabízíme k pronájmu, jsou tři podlaží. Z uzavřeného průjezdu, kde si můžete bezpečně uschovat kola, lyže nebo další sportovní vybavení, se vchází do přízemí, kde je velká plně vybavená kuchyň pro 10 osob s obývákem a krbovými kamny. Dále je v přízemí koupelna (rekonstruovaná v roce 2021) s velkým sprchovým koutem, dvěma umyvadly, toaletou a bidetem. Druhá (tzv. pánská 🙂 koupelna se sprchovým koutem, toaletou a umyvadlem je ve spodním podlaží před vstupem na terasu. V patře jsou 3 ložnice pro 2,3 a 5 osob. Ideální pro dvě spřátelené rodiny – děti dáte dohromady a manželské páry mají pokoj pro sebe. V patře je také k dispozici hrací koutek s televizí a Playstationem 4, což děti jistě ocení.

Z uzavřeného průjezdu se po krásném kamenném schodišti dostanete na prostornou terasu s venkovním posezením, na kterou navazuje oplocená zahrada s výhledem na hrad Rožmberk a na řeku Vltavu. Pod zahradou je místo na zaparkování aut a přístup k řece. Tento pozemek máme celý v nájmu a můžete jej také využívat.

V domě je komfortní centrálně řízené vytápění elektrickými sálavými panely a dále možnost topení v krbových kamnech. K dispozici je bezplatné Wi-Fi.

Doporučujeme navštívit některou z místních restaurací, vaří tu opravdu dobře. Také můžete využít donášku potravin. Na požádání je dostupná snídaně připravená z domácích produktů.

Parkování a pár pravidel

Parkování je k dispozici přímo pod zahradou domu – viz mapa.

Pronajímáme pouze celý dům.

Ceny pronájmu a rezervace zde.

V domě je k dispozici:

  • Ložnice 1: 3 jednolůžkové postele
  • Ložnice 2: 3 jednolůžkové postele  a 1 velká manželská postel
  • Ložnice 3: 2 jednolůžkové postele
  • Koupelna s velkým sprchovým koutem, toaletou, bidetem a dvěma umyvadly
  • Malá koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou
  • Vybavená kuchyně se sporákem, troubou a myčkou na nádobí
  • Obývací pokoj s krbovými kamny a velkou televizí
  • Druhá televize v patře a Playstation 4
  • Terasa s posezením, gril
  • Rychlá Wi-Fi zdarma